Strona główna Warsztaty Galeria Archwium konkursowe
 
 

Baśnie u Fabrykanta

Projekt upowszechniający czytelnictwo wśród dzieci w wieku od 10 - 13 lat, którego głównymi celami są:

Termin realizacji: 06-09.11.2007

Projekt dofinansowany przez Wydział Kultury UMŁ w ramach priorytetu "Promocja czytelnictwa"

W pięknych wnętrzach Muzeum Kinematografii oraz na terenie Parku Źródliska odbyły się spotkania warsztatowe promujące czytelnictwo wśród dzieci. Naszymi gośćmi były dzieci z łódzkich szkół podstawowych.

W projekcie wzięły udział następujące placówki:

Oglądaliśmy wspólnie wnętrza domu Karola Scheiblera, dzieliliśmy się wiedzą o powstaniu Łodzi przemysłowej, rozmawialiśmy o życiu, sukcesach i fortunie rodu Scheiblerów.
Oglądaliśmy stare ryciny, grafiki i fotografie ukazujące atmosferę i klimat tamtych czasów, budynki fabryk i osiedli pracowniczych, winiety reklamowe i zdjęcia rodzinne fabrykanta.
Czytaliśmy na głos baśnie i zastanawialiśmy się nad tym jak wyglądało dawniej życie łodzian.

Złaknieni przygody poszliśmy do Parku Źródliska na poszukiwania skarbu. Tym razem duch fabrykanta był dla nas łaskawy i słodka czekolada rozpłynęła się w naszych ustach.
Choć nie było tak łatwo! Trzeba było być obeznanym z mapą, mieć żyłkę poszukiwacza i umieć dobrze liczyć. Mimo jesienno-zimowej aury zabawy było co niemiara.

Galeria zdjęć z projektu Baśnie u fabrykanta

Organizatorzy projektu, instruktorzy i wolontariusze dziękują serdecznie dyrektorom, nauczycielom i bibliotekarzom za niezwykle miłą współpracę przy realizacji spotkań warsztatowych.

Oraz szczególne podziękowania dla pracowników Muzeum Kinematografii za wszelką pomoc, informacje i wsparcie.

W imieniu Fundacji, koordynator projektu: Gabriela Zajfert

 
 
O Fundacji Fundatorzy i partnerzy Kontakt Linki

Tekst książeczki "Opowieści o Kocie Piotrku", projekt warsztatów "Kot Piotrek – zabawa z książką", strona internetowa www.kotpiotrek.pl, stanowią wartość Fundacji FERSO i nie mogą być powielane i wykorzystane w celach komercyjnych i bez zgody Fundacji FERSO
© 2009 kotpiotrek.pl wszelkie prawa zastrzeżone