Strona główna Warsztaty Galeria Archwium konkursowe
 
 

Historia Łodzi - dla dzieci

Projekt obejmuje pracę z książeczką pt. „Historia Łodzi – dla dzieci”, której zadaniem jest pomóc zarówno nauczycielom, jak i bibliotekarzom oraz rodzicom w interesującym i niecodziennym przedstawianiu dzieciom naszego miasta i jego tajemnic. Treść publikacji została opracowana i dostosowana do potrzeb pracy warsztatowej i poziomu zainteresowań dzieci. Jej przystępność oraz ciekawa forma na pewno zainteresuje najmłodszych, dając im inspirację do historycznych poszukiwań.

Książka jest kontynuacją i uzupełnieniem rozpoczętego już programu edukacji regionalnej, w ramach projektu „Kot Piotrek – aktywne programy promocji czytelnictwa”.

Dzieci dowiedzą się między innymi: o historii powstania miasta i pochodzeniu jego nazwy, o tym jak to Karol Scheibler stał się łódzkim Królem Bawełny oraz poznają ciekawostki dotyczące poszczególnych dzielnic Łodzi – a wszystko to w formie krótkich i niepozbawionych humoru wierszowanych opowieści.

Proponujemy także zabawy „Spacer z historią” oraz „Galeria Wielkich Łodzian”, poprzez które dzieci będą miały okazję zapoznać się z lokalizacją charakterystycznych punktów na mapie miasta (zabytki, budynki, pomniki). Poznają także nazwiska ludzi, którzy odegrali ważną rolę w historii i rozwoju Łodzi.

Co ciekawe, autorami ilustracji do książeczki stają się sami jej odbiorcy, czyli dzieci!

Słów kilka o autorach:

Publikację sfinansowano ze środków programu „Promocja czytelnictwa” pozostających w dyspozycji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 
 
O Fundacji Fundatorzy i partnerzy Kontakt Linki

Tekst książeczki "Opowieści o Kocie Piotrku", projekt warsztatów "Kot Piotrek – zabawa z książką", strona internetowa www.kotpiotrek.pl, stanowią wartość Fundacji FERSO i nie mogą być powielane i wykorzystane w celach komercyjnych i bez zgody Fundacji FERSO
© 2009 kotpiotrek.pl wszelkie prawa zastrzeżone