Strona główna Warsztaty Galeria Archwium konkursowe
 
 

Program Kot Piotrek – zabawa z książką

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2006 roku rozpoczęła realizację programu "Kot Piotrek - zabawa z książką".

Jego celem jest

promocja czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci

w wieku od 4 - 10 lat poprzez organizację interdyscyplinarnych spotkań warsztatowych. Oraz tworzenie pakietów wzorcowych programów promujących czytelnictwo wśród najmłodszych oraz edukacja kadr kultury.

Szczegółowe cele programu "Kot Piotrek – zabawa z książką":

Książeczka i opowieści o kocie Piotrku mają zadanie zainspirować dzieci do stworzenia unikalnych ręcznie ilustrowanych książek, one pozostaną pamiątką, być może pierwszym wyjątkowym spotkaniem z książką. Poprzez to działanie dzieci aktywnie uczestniczą w procesie tworzenia książki. Książeczka w trakcie warsztatu zostanie zilustrowana tylko częściowo, zatem zainspirowane dzieci mają szansę kontynuować zabawę w domu razem z rodzicami. Może dzieci wymyślą nowe opowieści o kocie Piotrku?

Dzięki wsparciu dotacji MKIDN przeprowadzono 35 spotkań warsztatowych, w których udział wzięło ok. 1050 dzieci, min. 35 nauczycielek szkolnych i przedszkolnych. Oraz wydaliśmy książeczkę „Kot Piotrek” w nakładzie ok. 1100 egzemplarzy.

Projekt zapoczątkował całą kampanię Fundacji na rzecz promocji czytelnictwa wśród najmłodszych i tak powstał również portal www.kotpiotrek.pl oraz program wzorcowych programów promocji czytelnictwa jako narzędzie dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców.

Warsztaty „Kot Piotrek - zabawa z książką” nadal cieszą się dużym powodzeniem - więcej informacji »

 
 
O Fundacji Fundatorzy i partnerzy Kontakt Linki

Tekst książeczki "Opowieści o Kocie Piotrku", projekt warsztatów "Kot Piotrek – zabawa z książką", strona internetowa www.kotpiotrek.pl, stanowią wartość Fundacji FERSO i nie mogą być powielane i wykorzystane w celach komercyjnych i bez zgody Fundacji FERSO
© 2009 kotpiotrek.pl wszelkie prawa zastrzeżone