Strona główna Warsztaty Galeria Archwium konkursowe
 
 

Warsztaty

Kot Piotrek – zabawa z książką

Kot Piotrek to koci bohater opowiadań o przygodach ciekawskiego kota, zabierze on dzieci do krainy wyobraźni, gdzie codzienne życie jest pełne ciekawych przygód, gdzie będą miały okazję poznać kocią naturę, poczuć się kocurem i wziąć udział w zabawie z elementami teatrzyku lalek, w trakcie której wszystkie dzieci będą mogły wspólnie zagrać w przedstawieniu.

Podczas zajęć powstaną też ilustracje do książeczki oraz nauczymy dzieci nowych pojęć związanych z książką.

Zainteresowanych spotkaniem warsztatowym proszę o kontakt.

Galeria zdjęć z projektu Kot Piotrek – zabawa z książką

Kot Piotrek – nasze opowiadania

To niezwykła zabawa twórcza zarówno dla dzieci szkolnych jak i przedszkolaków (5 – 6 latków). W trakcie zabawy dzieci tworzą własne opowiadania o ciekawskim Kocie Piotrku w postaci historyjki obrazkowej z tekstem opowiadania lub w postaci komiksu (do wyboru – dostosowane do wieku i umiejętności dzieci). Konstrukcja zabawy wymusza pracę zespołową i na poznawaniu umiejętności pracy twórczej w grupie kładziemy duży nacisk. Jest też dodatkowa motywacja możliwość stworzenia unikatowej książeczki wraz z całą klasą lub grupą.

Zainteresowanych spotkaniem warsztatowym proszę o kontakt.

Turniej wysokogórski – zabawa z książką

Turniej w którym odpowiedzi na pytania można szukać we własnej głowie ale przede wszystkim w książkach opisujących niezwykłe przygody na szczytach gór całego świata.

Dzięki ciekawej tematyce i turniejowej rywalizacji młodzi uczestnicy zabawy uczą się posługiwać spisem treści, przypisami i opisami zdjęć. Poznają książkę i uczą się z niej korzystać. A przy okazji poznają bliżej zagadnienia związane ze wspinaczką wysokogórską poznają kultury innych narodów, oglądają zdjęcia i fragmenty filmów z wypraw w góry wysokie: Himalaje, Karakorum, Andy czy Alpy.

Zainteresowanych spotkaniem warsztatowym proszę o kontakt.

Warsztaty edukacji regionalnej (w przygotowaniu)

Zajęcia będą wykorzystywały treść książeczki pt. „Historia Łodzi dla dzieci”.

Forma opowieści będzie inspirować dzieci do wspólnej zabawy w poznawanie historii naszego miasta. Wspólne wycieczki w krainę historii (Muzeum Kinematografii, Księży Młyn itp.) pokażą iż książka może być inspiracją do wspaniałej zabawy. Program zajęć będzie dostosowany do wieku uczestników.

 
 
O Fundacji Fundatorzy i partnerzy Kontakt Linki

Tekst książeczki "Opowieści o Kocie Piotrku", projekt warsztatów "Kot Piotrek – zabawa z książką", strona internetowa www.kotpiotrek.pl, stanowią wartość Fundacji FERSO i nie mogą być powielane i wykorzystane w celach komercyjnych i bez zgody Fundacji FERSO
© 2009 kotpiotrek.pl wszelkie prawa zastrzeżone